O 200 ultra

O 200 hard

Bajkeři, kamarádi. Už nějaké ty roky mám za sebou i pár závodů jsem již absolvoval. Má cesta začala u MTB maratonů, dále pokračovala Xterrou, pak ½ Ironmanem a Ironmanem, aby pak skončila u extrémního Ironmana, jako je Jánošík a Winterman. Z uvedeného je vidět, že jsem člověk, který si rád dává nové a vyšší cíle. Poslední roky, co přibyly děti a povinnosti, musela jít extrémní výkonnost pomalu stranou a já si začínal vybírat závody s přidanou hodnotou, kde jsem vždy mimo sportovní výkon hledal i nějaký hlubší zážitek. V posledních letech jsem se pomalu vrátil k tlustým plášťům a rovným řídítkám, jelikož bajk, terén a bláto je místo, kde se asi cítím nejlépe. K MTB maratonům jsem se však nevrátil. Našel jsem něco lepšího. Mou volbou se staly ultra a bikepackingové akce. Na těchto závodech mě totiž fascinuje propojení sportovního výkonu, vůle a možnosti projet mnoho zajímavých míst za minimální čas. Jsem přesvědčen, že tyto závody dokážou prověřit nejen fyzické, ale i psychické vlastnosti člověka. Sportovní výkon a dlouhodobé fyzické vypětí přináší závodníkovi možnost využít tuto zdánlivou spoustu času k přemýšlení, případně k vypnutí hlavy od běžných starostí, případně i k meditaci.

Za kratší variantou „200 hard“ stála myšlenka uspořádat závod, který by byl ochutnávkou “400 ultra” a potažmo obecně ultra a bikepackingových závodů. Trasa je přesně dělaná pro ty z Vás, kteří si z jakéhokoliv důvodu netroufnout na plných 400 km. Na kratší trase si můžete otestovat svou vůli, nohy, orientaci v prostoru pomocí GPS navigace a především okusit pravou atmosféru závodu na kterém se musíte spoléhat jen sami na sebe. Bonusem celé akce je, že je trasa zvolena tak, aby bylo i přes fyzické vypětí závodníka stále na co koukat.

Trasa vede z obce Mostek u Dvora Králové, krásným krajem přes pořádné kopce, kde si užijete nádherné výhledy z hřebenů Krkonoš a později z Jizerských hor. Cesta vás pak provede přes Ještědsko-kozákový hřbet. Na dvousetkilometrovém okruhu pak zavítáte též do Českého ráje. Zde na své cestě budete míjet nejen pískovcové masívy, ale i středověké hrady a zříceniny. Poslední kilometry vás pak povedou mně nejmilejším Podkrkonoším, kde přes kopce Tábor, Kumburk a hrad Pecku dorazíte do svého cíle a uzavřete okruh opět v obci Mostek.

Zkuste to, stojí to určitě za to!!!

Těším se na Vás.
Jakub.