PROPOZICE 200 HARD

18. – 19. květen 2024

start: Mostek – cíl: Mostek

PROPOZICE

18. – 19. květen 2024

start: Mostek – cíl: Mostek

CO POTŘEBUJEŠ VĚDĚT

Vše, co potřebuješ vědět je to, že tě bude čekat dost těžkých 200 km a ochutnávka o čem bikepacking je. Vyzkoušíš si orientovat se podle navigace a vystoupit ze své komfortní zóny. Pojedeš přes kopce, louky, pěšinky, skrz lesy a pole. Mnozí to dají non-stop. Ti, co se chtějí kochat krajinou a zvolí klidné tempo, mohou na trati strávit jednu noc. Cesta vede přes Krkonoše, Jizerské hory, Lužické hory, České Švýcarsko, Ještědsko-kozákovský hřbet, Český ráj a Podkrkonoší.

ORIENTACE NA TRASE

Pořadatel minimálně 5 dní před startem zašle účastníkům trasu ve formátu gpx. Účastník si nahraje trasu do GPS zařízení, podle něhož se bude orientovat na trase. Trasa zakreslená pořadatelem je závazná. Pokud účastník opustí trasu z jakéhokoliv důvodu, má povinnost se napojit na trasu v místě opuštění. Kontrola projeté trasy bude probíhat pomocí GPS trackerů a kontrolou projeté trasy z navigace .​

PŘEDPIS

Akce se koná podle pravidel a ustanovení pořadatele. Každý účastník se účastní na vlastní nebezpečí, pořadatel neručí za škody účastníkům vzniklé ani jimi způsobené. Pořadatel si vyhrazuje právo nutných technických změn oproti rozpisu akce z důvodů nepředvídatelných okolností. Detailní pravidla ZDE.

200 km

5.500 m+

30 hodin

bez zabezpečení

Trasa

Start - Cíl - zázemí

Co potřebuješ s sebou?

200 hard je akce bez podpory, takže potřebuješ s sebou to, aby jsi následujících 200 km přežil 🙂 Povinností účastníka je vézt toto vybavení:

  • Cyklistickou přilbu
  • Výkonné světlo nebo čelovku
  • GPS navigaci či jiné GPS zařízení
  • Mobilní telefon (může sloužit současně i jako GPS navigace)

Z vlastní zkušenosti ti doporučuji přibalit alespoň toto:

  • Základní lekárničku, peníze, cyklonářadí
  • Náhradní oblečení, baterie/powerbanku, pláštěnku
  • Spacák, karimatku
……. a pak dobré nohy a pevnou vůli.

Co si z 200 hard odneseš?

Především nezapomenutelné zážitky a pocit, že jsi dokázal něco, co mnozí nedokáží a že vůle je často důležitější než fyzické předpoklady.

Kromě poctivých 200 km v nohách si můžeš užívat krásné výhledy a místa, které budeš na své cestě míjet. Z obce Mostek u Dvora Králové, kde je start, projedeš příhraniční pohoří Krkonoš a Jizerských hor. Shlédneš krásné výhledy z Krkonoš a navštívíš Jizerské pláně a cestou přes Železný brod přejedeš Ještědsko – kozákovský hřbet. Na cestě zpět zavítáš do Českého ráje. Zde projedeš kolem pískovcových skal či Trosek až do Podkrkonoší, kde přes krásné kopečky jako je Tábor nebo Kumburk doputuješ do svého cíle v obci Mostek. Zde na tebe bude za odměnu čekat vychlazený Krakonoš.

Partneři