Report z trasy 400 ultra

Přátelé, kamarádi, dobrodruzi,
tento víkend jsem svědomitě projel trasu od Jizerek až do cíle, kontroloval ji a případně hledal nové zajímavé úseky, které by okořenily trasu z minulého roku. Dokud mám vše zažité, jak v hlavě, tak v nohách, dovolím si napsat krátký report.

Jizerské hory OK (od Libverdy beze sněhu – to, jak se povede trasa místy, kde je ještě sníh – Krkonoše, a zbytek Jizerek, se dozvíte příští víkend – to Vám bude zaslána i finální trasa v .gpx). Lužické hory OK. České Švýcarsko OK. Nyní bych se zastavil v naší trase u Českého středohoří a Kokořínska. Zde se vloni vedlo více trasy po asfaltu – a tak to s drobnou korekcí i zůstane. Letos jsem chtěl přidat více terénu, a tak jsem projel všechny možné varianty mimo asfalt kudy lze trasu vést. Po pravdě tolik tlačení do kopců a tahání kola na zádech jsem hodně dlouho nezažil (naposled před týdnem v Krkonoších :-D). Strašné stojky nemožné jet, potom stojky s pískovcovými schody a na konec žebříky. Dáte mně jistě za pravdu, že v rámci zachování fyzického, a především duševního zdraví nemá smysl toto do trasy vkládat. Vzhledem k tomu, co budete mít již v nohách a při možném nepříznivém počasí by bylo velmi nezodpovědné takto cestu trasovat. Pro ty, které by mrzelo, že v těchto místech netáhnou kola na zádech, nebo že jejich vomlácený zadek si na chvíli může odpočinout, vyhlásím za rok speciální kategorii 😉. Potom už je to pohoda. Český ráj a Podkrkonoší OK.

Zatím to dle dlouhodobé předpovědi vypadá na to, že si sebou budete muset přibalit opalovací krém, což bych Vám velmi přál. Přikládám na ochutnávku pár fotek z trati.

Zdraví Jakub.