Finální report z trati 400 ultra

Ahoj Vám všem. Přináším slíbený report z trati.

V pátek odpoledne jsme s kamarádem vyrazili ze zázemí v Autokempu Mostek na trať. Krkonoše jsem měl projeté, a tak jsme jeli na přímo do Harrachova. Nutno předem podotknout, že trať doznala drobných změn, ani ne co do délky, ani do obtížnosti, ale do jezdivosti. Některé úseky byly absolutně nesjízdné, jednak díky lesní technice a jednak kvůli polomům. Chci závod těžký, ale ne tak, abyste tahali kola kilometry na zádech, bořili se po kolena v bahně a do cíle v limitu pak dorazila třetina startovního pole. I tak je trať dosti výživná, a ani blátu a tahání kola se nevyhnete. Věřte mně, já tam byl.

Krkonoše: Stav již víte, Černá hora se musí vynechat. Stále nesjízdná.

Jizerské hory: Beze sněhu, pouze několik úseků, které se dají projet a projít se musí kolem Jelení stráně. Smrk se podjíždí, tahat kolo na zádech po tom co budete mít za sebou, a hlavně před sebou nebudete. Zbytek sjízdný.

Žitavská pánev: Sjízdná.

Lužické hory: Sjízdné. Na Hvozd se jede po české straně, po trati EP Xterra. Do Německa, kvůli situaci, která je radši nepojedeme. Nad obcí Chřibská proběhla lehká úprava kvůli lesní technice, kde je uzávěra.

České Švýcarsko: Vše ok, ubylo jedno místo, kde byste tahali kolo na zádech, a přibyl jeden krásný kopec.

České středohoří, Máchův kraj a Český ráj: Hoooodně polomů, bahna po náby, vedení kola, 4km za hodinu a opakovaně stoupání. Proběhly drobné korektury, místo tahání kola, více ježdění. Na trase máte i tak kopce s 20 – 25% stoupáním 🙂

Poodkrkonoší: Sjízdné.

Těm, kteří jsou řádně registrovaní obdrží zítra do mailu podrobné instrukce s doporučeními a tipy a s finálním .gpx souborem. Každopádně už teď je aktualizovaná trasa i soubor ke stažení zde, na webu 400ultra.

Registrace bude otevřena do dnešní půlnoci. V případě zájmu o zařazení na startovku po ukončení registrace mě kontaktujte na mail ktspardubice@seznam.cz